loader image
danışmanlık hizmetleri

Belediye Şirketleri Danışmanlığı

Belediye Şirketleri Danışmanlığı Hakkında Detaylı Bilgi için:

  Belediye Şirketleri Danışmanlığı

  Danışmanlık hizmeti kapsamında; Belediye şirketlerinin ilgili mevzuatlara tam uyumunun sağlanması, yönetiminin daha etkin hale getirilmesi ve muhasebe sisteminin düzenlenmesi, yeni kaynaklar oluşturulması ve Kamu İhale Kurumu, Sayıştay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumlar ile işlerinin sağlıklı olarak yürütülmesi ile ilgili olarak Danışmanlık Hizmetleri verilmektedir. 

  Belediye Şirketleri Danışmanlığı Kapsamındaki
  Tüm Hizmetlerimiz

  • Belediye Şirketlerinin İstisna Başvuruları ile İlgili Danışmanlık: Belediye şirketleri için Kamu ihale Kurumundan istisna alınması ilgili danışmanlık yapılacaktır.

  • Yeni Faaliyet Alanı ve Kaynak Oluşturulması İle İlgili Danışmanlık: Belediye şirketlerinin yeni faaliyet alanları oluşturması ve yeni kaynak edinebilmesi ile ilgili danışmanlık
   yapılacaktır.

  • Mevzuat Değişiklerinin İzlenmesi ve Bilgilendirme: Mevzuat değişiklerinin bir dosya olarak hazırlanıp 3 iş günü içerisinde elektronik olarak idareye gönderilmesi sağlayacaktır. 

  • İhale ve Satınalma İşlemlerinde Danışmanlık ve Mevzuat Sorularına Cevaplar: Bilgi işlem alt yapısı üzerinden (mail üzerinden, telefon üzerinden, akıllı telefon uygulamaları, sistem üzerinden) sorulan sorulara en geç 2 iş günü içinde cevap verilmesini sağlayacaktır.

  • Yönetim Danışmanlığı: Belediye şirketinin yönetim yapısı incelenecek ve daha etkin hale getirilmesi için danışmanlık yapılacaktır.

  • Muhasebe Danışmanlığı: Belediye şirketinin muhasebe sistemi incelenecek ve daha sağlıklı yürütülmesi için danışmanlık yapılacaktır.

  • Sayıştay Danışmanlığı: Belediye şirketinin Sayıştayın görev alanı açısından mali işlemleri incelecek ve işlemlerin mevzuata uygun yapılması hususunda danışmanlık yapılacaktır.

  • İhale İşlemleri İle İlgili Şikâyet ve İtirazen Şikâyet Dosyalarının Hazırlanması İşlerinde Danışmanlık: Belediye şirketinin ilgi alanına giren ihaleler ile ilgili gerek idare nezdinde gerek Kamu İhale Kurumu nezdinde gerekse mahkemeler nezdinde yapacağı şikâyet, itirazen şikâyet veya müracaat dosyalarının hazırlanmasında danışmanlık sağlayacaktır.

  • Pazar ve Piyasa ile İlgili Danışmanlık: Belediye şirketlerinin yeni pazarlar ve iş imkânlarından haberdar olması sağlanacak faaliyet alanındaki ürün ve hizmetler ile ilgili pazar, fiyat ve piyasa araştırması yapılarak danışmanlık yapılacaktır.

   

  Loading...